Судді фактично виключені з процесу реформування судової системи: Лідія Ізовітова

Суддівська спільнота втратила ініціативу у розробці профільного законодавства і на сьогодні фактично не бере участь у судовій реформі, що дуже негативно впливає на її якість.

Про це сказала голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова під час засідання РАУ.

«Професійна суддівська спільнота втратила ініціативу у розробці свого профільного законодавства і відбулося це не сьогодні. Зміни до закону напрацьовують за них депутати, активісти, які виконують побажання міжнародних партнерів всупереч нашим нагальним інтересам, як держави», – зазначила вона.

Лідія Ізовітова наголосила, що судова система поступово руйнується, з неї йдуть найбільш досвідчені, професійні судді. При цьому створюються нові спеціальні суди, такі як Вищий антикорупційний суд, діяльність яких викликає багато питань. Також виникають такі колізії, як паралельне існування двох верховних судів.

«Але і цьому руйнівному процесі змін ми фактично не чуємо голосу самих суддів. Вони стали об’єктом реформи і це ще одна з причин її безрезультативності», – зазначила голова РАУ,

Лідія Ізовітова також додала, що наразі склалася ситуація, коли саме адвокати стали себе борцями за дійсно незалежну судову владу.