Суддя ВАСУ у відставці Ситников вважає, що відмова у відкритті провадження стосовно Гетманцева є намаганням поставити суддю під контроль

Відмова Офісу генпрокурора відкрити кримінальне провадження за заявою судді Шевченківського районного суду Києва Віталія Циктіча про тиск на нього з боку голови податкового комітету Ради Данила Гетманцева – це спроба поставити суддю під контроль.

Таку думку висловив суддя Вищого адміністративного суду України у відставці Олександр Ситников, повідомляє УНН.

“Я думаю, що, якщо не порушили справу, це намагання поставити суддю під контроль… не порушувати справу – також певний тиск”, – зазначив Ситников.

За його словами, у випадках тиску суддям краще звертатися до ВРП, щоб через цей орган вирішувати питання. Адже, на думку Олександра Ситникова, важелів у Вищої ради правосуддя набагато більше ніж у Ради суддів, або просто у судді.

Водночас він переконаний, що наразі в Україні відбувається така собі боротьба між суддями та правоохоронцями за владу і увагу.

“Боротьба як кажуть за владу, за увагу, між судом і прокуратурою постійно відбувається. І якщо раніше трошки ще була корпоративна солідарність, відкривали там провадження по суддівським заявам, захищали один одного, то зараз навпаки – розділяй і володарюй. Тобто прокуратура намагається перебрати на себе функцій. Вони ніяк не можуть позбутися оцього радянського комплексу наглядової організації. І вони намагалися весь час це повернути і щоб він у них був”, – прокоментував суддя у відставці.

Нагадаємо, що раніше голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев опублікував у Telegram-каналі кілька дописів, у яких, закликав громадськість до тиску на суд та відверто критикував рішення суддів. Суддя Шевченківського районного суду Києва Віталій Циктіч звернувся до Вищої ради правосуддя і Офісу генерального прокурора із заявою про тиск з боку Гетманцева і намагання нардепа впливати на рішення суду і втручатись у його діяльність. Після того Гетманцев опублікував ще один допис, у якому розкритикував рішення колегії суддів Дніпропетровського окружного адмінсуду.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.