Суддя вийшла за межі позовних вимог: адвокат по справі книги Стуса

Суддя Дарницького районного суду Києва Марина Заставенко, яка винесла сьогодні рішення у справі щодо книги «Справа Василя Стуса», в якій як адвокат автора фігурує політик Віктор Медведчук, вийшла за межі позовних вимог позивача.

Про це заявив Вячеслав Якубенко, адвокат автора книги Вахтанга Кіпіані на своїй сторінці у Facebook.

“Суд заборонив згадувати ім’я Медведчука як персонажа книги – без його згоди.Моя перша реакція була такою, як у вас: ШОК!. Вперше за мої 15 років адвокатської практики в дифамаційних справах суд захистив позивача більше, ніж той просив.Але, прочитавши рішення, зрозумів: суддя зробила все що, могла.

Історії невідомі випадки, коли суди першої інстанції відмовлялися задовольнити численні позови Медведчука про захист честі, гідності, ділової репутації. Суддя Заставенко Марина Олександрівна теж не могла відмовити. Суддя, яка переведена до столичного Дарницького суду із суду окупованої Макіївки, дуже вразлива для сильних світу цього на кшталт Медведчука.

Вона віддала пас далі. Вийшовши за межі позовних вимог, суддя гарантувала цим самим скасування її рішення судом апеляційної інстанції. Спасибі і за це”, повідомив адвокат.