Судова реформа не може здійснюватися без участі суддів: заступник Голови Верховного суду Богдан Львов

В Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду відбулася зустріч із членами Палати представників США – конгресменом США від штату Каліфорнія Хуаном Варгасом і конгресменом США від штату Пенсильванія Браяном Фіцпатріком.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

У своєму виступі голова КГС ВС також торкнувся проблемних питань, які є актуальними для всієї судової системи України, зокрема неналежне фінансування працівників апаратів судів.

Ще однією проблемною темою є особиста безпека судді. За словами Богдана Львова, вільний доступ до персональних даних, публічна критика, непідтверджені факти щодо суддів і відсутність належного реагування на суддівські звернення з боку прокуратури і держави призводять до кадрового дефіциту, а в результаті – до погіршення стану розгляду справ.

Коментуючи стан нинішньої судової реформи, очільник КГС ВС наголосив, що в цивілізованій країні до реформування будь-якої сфери залучаються фахівці в галузі, яка реформується. Так і судова реформа не має відбуватися без безпосередньої участі суддів. Проте наразі їх позицію не завжди враховують. А це, на думку Богдана Львова, завдає шкоди механізму забезпечення верховенства права,  за що суди і відповідальні. Тому закликаємо реформаторів дослухатися до суддів та, забезпечити механізм реалізації цієї відповідальності. Адже якщо суди наразі й ухвалюють рішення, спрямовані на захист, то ці рішення в подальшому дуже часто не виконуються. На сьогодні понад 80 % звернень до ЄСПЛ стосуються невиконання судових рішень.