Суди спроможні забезпечити належний захист, це, зокрема, є заслугою адвокатів: Заступник Голови ВС Богдан Львов

10 вересня 2021 року відбувся VІ Міжнародний форум із захисту бізнесу.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Заступник Голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов узяв участь у І сесії «Український бізнес-ландшафт».

Він нагадав, що перший комерційний суд було створено в Одесі за ініціативи герцога де Рішельє ще в 1808 році. Відтоді комерційні суди завжди стоять на захисті економічних прав. На переконання очільника КГС ВС, нинішні суди спроможні забезпечити належний захист. Це, зокрема, є заслугою адвокатів.

«Хоча сьогодні закидають, що процесуальне законодавство нібито працює на адвокатів, я можу запевнити, що ще 10 років тому говорили, що воно працювало на прокурорів. Тому проблема не в законодавстві, а у фаховому підході. Державним правоохоронним органам необхідно приділяти більше уваги добору кадрів та підвищенню їхньої кваліфікації, тоді їх змагальність з адвокатами буде відносно пропорційною. Суд не може бути на чиємусь одному боці та має керуватися лише законом, тому коли одна зі сторін недопрацьовує, то суд не має об’єктивної можливості ухвалити справедливе рішення і на перший план виходить принцип змагальності», – наголосив голова КГС ВС.