Святошинський районний суд Києва відхилив клопотання адвокатів про відвід судді Бандури у справі Тандира

Святошинський районний суд Києва відхилив клопотання сторони захисту про відвід судді Івана Бандури, який мав би розглядали по суті справу Олексія Тандира.

Про це повідомляє Суспільне.

За словами адвоката Тандира Олега Юрченка, який і подав клопотання про відвід, суддя Бандура є упередженим. Свою думку він аргументував тим, що прокурор ще 5 вересня перед початком розгляду справи по суті надав суду матеріали справи, які головуючий суддя не мав права бачити на стадії підготовчого засідання.

“Подаючи клопотання про продовження запобіжного заходу 5 вересня, прокурор мав би долучити докази, що підтверджують ризики. Якщо ви подивитеся на додатки, ви побачите докази, що винуватість підтверджують. До судового розгляду будь-що додавати суду заборонено. Бо на цій стадії має бути безсторонність”, — вважає адвокат.

Він зазначив, що просив Бандуру не приймати клопотання, доки прокурор його “не поправить”, однак суддя відмовив.

Прокурор Михайло Доманіцький своєю чергою наголосив, що “додані докази обґрунтовували важливість обрання саме такого запобіжного заходу”.

На його думку, відводи з боку сторони захисту містять всі ознаки затягування, оскільки запобіжний захід обвинуваченого спливає 4 листопада. А це означає, що суддя повинен встигнути розглянути продовження або зміну запобіжного протягом двох тижнів. Наразі, коли відбудеться наступне засідання вже під головуванням Бандури, невідомо.

Нагадаємо, що 2 жовтня у Святошинському районному суді Києва мало відбутися перше засідання по суті у справі Тандира. Утім сторона захисту наполягла, аби справу вів інший суддя.

5 вересня адвокати Тандира вже подавали клопотання про відвід судді Бандури під час підготовчого засідання. Тоді клопотання відхилили і призначили дату першого засідання по суті, втім захисники судді тоді заявили, що не можуть через стан здоров’я та зайнятість з’явитися до суду.