Таке затягування розгляду справи, звісно, не йде на користь постраждалій дівчині: захист у справі про зґвалтування на Закарпатті

Сторона захисту обвинувачених у справі про зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті клопотала про відвід судді. Підставою назвали упередженість через дозвіл представниці Уповноваженого Верховної Ради з прав людини бути присутньою на закритих судових засіданнях.

Про це hromadske повідомила Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», яка представляє інтереси потерпілої дівчини.

Раніше омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що згідно із законом має право бути присутнім зокрема на закритих судових засіданнях (за умови згоди), тому клопотав про присутність працівника свого офісу для моніторингу додержання процесуальних прав учасників судового провадження.

У «ЮрФем» зазначають, що сторона потерпілої не була проти участі представниці омбудсмена в закритому судовому засіданні. Однак сторона обвинувачених заперечила. Суддя клопотання задовольнив і після технічної перерви було оголошено про відвід судді. 

«Таке затягування розгляду справи, звісно, не йде на користь постраждалій дівчині, яка змушена буде перебувати у цьому процесі довше, але команда адвокаток/тів, що її представляють готова працювати, аби зробити подальший процес максимально чутливим та нетравматичним для неї», — зазначили в «ЮрФем».

Адвокати зазначили, що на попередньому засіданні потерпіла та її представниці підтримали обвинувачення за ч. 3 ст. 152 ККУ (зґвалтування), яке було викладено в первісному обвинувальному акті. Прокуратура підтримала змінене обвинувачення за ст. 153 (сексуальне насильство).