Це те, що ми отримали у спадщину від попередників: Стефанчук анонсував перегляд Конституції

За словами першого віце-спікера, зміни до Конституції треба внести в частині прав людини і громадянина.

Про це повідомив Руслан Стефанчук, перший заступник голови Верховної Ради в інтерв’ю РБК-Україна.

Він заявив фактично зараз діє Конституція 1996 року, яка тримається як на підпорі у вигляді закону “Про відновлення дії окремих положень Конституції України”, прийнятому “на швидкоруч” у 2014 році, і подальші зміни 2016 і 2019 років.

“Така собі конструкція. І за міцністю, і за юридичною силою. Але це те, що ми отримали у спадщину від попередників, які себе іменують “професійними державотворцями”, – вважає Стефанчук.

Також перший віце-спікер розповів про завдання міжфракційного депутатського об’єднання “За конституційну реформу та ефективну владу”.

“Найбільш важливим завданням цього об’єднання, як я вважаю, є насамперед осучаснення Конституції України, утримання та укріплення чинної моделі державного устрою, розширення прав людини та громадянина, забезпечення їх дієвими гарантіями”, – зазначив Стефанчук.

Він вважає, що є суттєві перспективи впровадження прав нового покоління, які необхідні в діджиталізованому суспільстві. Також переосмислення вимагають гарантії вже діючих прав. Крім цього Стефанчук вважає важливим закріпити більш реальні гарантії прав на приватність і репутацію особи.