Центральний районний суд Миколаєва виправдав колишнього першого заступника голови Миколаївської ОДА Романчука

Колегією суддів Центрального районного суду м.Миколаєва у складі Володимира Алєйнікова, Івана Дірка, під головуванням Світлани Скрипченко, постановлено вирок колишньому першому заступнику голови Миколаївської ОДА Миколі Романчуку, обвинуваченому у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 ч.2 ст.369-2 КК України (зловживання впливом за попередньою змовою групою осіб).

Про це повідомляє прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва.

Нагадаємо, Микола Романчук обвинувачувався у тому, що через безпосереднього виконавця, запропонував керівнику ТОВ «Е.» здійснити вплив на прийняття керівництвом та депутатами Миколаївської облради рішення про погодження спецдозволів на розробку промислового родовища вапняку за надання неправомірної вигоди.

В подальшому, відповідно до обвинувального акту, через безпосередніх виконавців, Микола Романчук отримав неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення про розробку надр двома траншами у сумі 10 тис доларів США та 80 тис доларів США.

У ході судового розгляду Микола Романчук винним себе не визнавав.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла до висновку про низку грубих порушень органом досудового слідства норм КПК України, що призвело до визнання низки доказів сторони обвинувачення, зокрема матеріалів НСРД, недопустимими, що позбавляє суд можливості використовувати їх під час ухвалення вироку.

Водночас, встановлено, що у ході досудового розслідування було порушено норми підслідності і воно здійснювалось неуповноваженим органом.

Суд дійшов висновку, що органом досудового слідства не доведено, вчинення кримінального правопорушення, в якому обвинувачувався Микола Романчук.

З урахуванням досліджених доказів, колегія суддів постановила визнати Миколу Романчука невинуватим та виправдати, скасувати ухвали про накладення арешту на майно вилучене під час обшуку за місцем проживання та роботи, скасувати обраний щодо Миколи Романчука запобіжний захід у виді застави в сумі 512 тис гривень.