У межах протидії корупції на митному кордоні СБУ розпочала 33 досудові розслідування

У першому півріччі за матеріалами СБУ накладено 18,7 млн грн штрафів за контрабанду, а 1,08 млрд грн – сума додаткового мита, яке порушники мають сплатити до Держбюджету.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

У межах протидії корупції на митному кордоні СБУ розпочала 33 досудові розслідування. Наразі 40 особам повідомлено про підозру.

Повідомлено про підозру в.о. начальника Східної митниці, начальнику управління забезпечення протидії митним правопорушенням цієї ж митниці, начальнику МП “Лисичанськ” і його заступнику, які у складі організованої групи налагодили систематичне вимагання й одержання неправомірної вигоди. Посадовці вимагали гроші від представників комерційних структур, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, за неперешкоджання у митному оформленні вантажів.

Також повідомлено про підозру трьом працівникам одного з прикордонних пунктів Житомирського прикордонного загону, які «кришували» незаконне переправлення з Республіки Білорусь тютюнові вироби. Продукцію ввозили в Україну через так званий «зелений кордон» у межах Сарненського району Рівненської області.

З початку 2021 року судові вироки отримали 10 посадовців Держприкордонслужби, митних і контролюючих органів.