Портнов позивається до ГО “Центр протидії корупції” через поширення недостовірної інформації: текст позовної заяви

Публічне звинувачення будь-якої особи у вчиненні тяжкого злочину проти основ національної безпеки України не може ґрунтуватися на чутках та домислах та поширюватися без доказів у соцмережах та ЗМІ.

На цьому наголошується у позові колишнього заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова до видань та громадської організації, які поширили недостовірну інформацію, текст якого є в розпорядженні «Закон і Бізнес».

З текстом позовної заяви можна ознайомитись за посиланням.

Як повідомила адвокат Портнова Ганна Косінова, у публікаціях, які поширено ГО «Центр протидії корупції», а також на сайті видань «Українська правда» та «Фокус» стверджується, що А.Портнов є «проросійським політиком», «колаборантом» та «особою, яка здійснює протиукраїнську діяльність».

За її словами, подібні звинувачення, по суті — у здійсненні злочинів, передбачених стст.111, 1111 КК, як про доведений факт не відповідають дійсності. Адже відповідями від правоохоронних органів, зокрема, Служби безпеки України та Національної поліції, підтверджується, що А.Портнов ніколи не притягався до кримінальної відповідальності за згаданими статтями, а також не проходить як підозрюваний, обвинувачений або підсудний у будь-якому іншому кримінальному провадженні.

З огляду на це, наголошується у позові, застосовані у цих публікаціях визначення «колаборант», «зрадник» є поширенням недостовірної інформації, що, до того ж, порушує принцип презумпції невинуватості.

Так само безпідставними є твердження про «антиукраїнську позицію». Адже, як зазначається, А.Портнов у жодному рішенні чи виступі не критикував європейську інтеграцію України або вступ країни до НАТО. Більше того, під час перебування на посаді просував законопроекти (КПК, закон про адвокатуру тощо), які отримали схвальні оцінки з боку європейських експертів.

«Позиція А.Портнова щодо війни в Україні є однозначною та принциповою — він вважає, що президент РФ, російські чиновники, російські війська та громадяни РФ вчинили та продовжують вчиняти щодо нашої держави та громадян України жахливі військові злочини», — зазначається у позові.

Констатується, що заклики про необхідність застосування до А.Портнова персональних санкцій та конфіскації активів не ґрунтуються на вимогах закону «Про санкції».

Поширення недостовірної інформації з боку ГО «ЦПК», що переслідує мету тиску на державні органи в інформаційному просторі, А.Портнов пов’язує із намірами помститися за критику на адресу відповідачів, багатьма публічними судовими процесами за їх участі, в яких в абсолютній більшості констатувалося порушення прав А.Портнова, та неспроможністю довести озвучені звинувачення на його адресу.

За інформацією Г.Косінової, наразі позов про визнання недостовірною та спростування поширеної відповідачами інформації, що порочить його честь, гідність і ділову репутацію, поданий до Печерського районного суд м.Києва.