У суддів адмінсудів є фактично один календарний рік для того, щоб предметно опрацювати та осмислити ЗУ “Про адміністративну процедуру”: Смокович

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович пояснив, що інститут адміністративної процедури є новим для України, але не для світу.

Про це повідомляє Судова влада.

Юридична й суспільна цінність Закону України «Про адміністративну процедуру» очевидна, оскільки законодавець визначив уніфікований алгоритм дій для чиновника, який зобов’язаний не лише зосереджуватися на клопотанні, зверненому до нього, а й допомогти особі захистити її права у сфері публічно-правових відносин.

Окрім того, законодавець унеможливив свавілля та бездіяльність у цій сфері.

«Відтепер посадова особа органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування не може виправдовувати власне свавілля, свою бездіяльність у допомозі особі вирішити певний публічно-правовий спір, посилаючись на ч. 2 ст. 19 Конституції України й мотивуючи тим, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. Нині є Закон, який встановлює порядок адміністративної процедури для кожного представника влади», – зауважив очільник КАС ВС.

«У суддів адміністративних судів є фактично один календарний рік для того, щоб предметно опрацювати та осмислити Закон України “Про адміністративну процедуру”, який набере чинності 15 грудня 2023 року», – сказав Смокович.