Успішний розвиток Національної асоціації адвокатів України є результатом ефективної командної роботи і невтручанням в політичні процеси: Валентин Гвоздій

Відбулась конференція «ЄС та Східне партнерство» в Гаазі (Нідерланди), організована фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub, в якій взяв участь заступник голови НААУ Валентин Гвоздій.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«Пані Лідія Ізовітова, як голова НААУ, змогла створити команду, до якої входять усі покоління. Це – запорука нашого успіху – залучення всіх поколінь. Ми можемо бути сильними, лише коли працюємо, як команда», – наголосив він.

Валентин Гвоздій підкреслив, що головна роль адвокатів – це захист громадян України, клієнтів, і бізнес. А з урахуванням того, що опонентами адвокатів часто виступають державні органи – адвокатура не може собі дозволити якимось чином втручатися в політичні процеси, щоб не створювати вразливостей.

«Ми – не політична інституція, ми завжди поза політичними процесами, тому що це – гарантія нашої незалежності», – наголосив він.

На його переконання, за 9 років роботи і абсорбування міжнародного досвіду, Національна асоціація адвокатів України продемонструвала, що в Україні можуть бути створені потужні інституції в системі правосуддя, які сприятимуть утвердженню верховенства права.

«Я вважаю, що верховенство право в Україні на правильному шляху. І поточна ситуація не така вже погана, як хтось може подумати. Звичайно, нам є ще над чим працювати. Ми спілкуємося з партнерами з усіх країн Східного партнерства та інших сусідніх країн і я можу Вас запевнити – в Україні ситуація в цьому напрямі зовсім непогана», – підкреслив заступник голови НААУ.

У подкасті для LINKS Europe Валентин Гвоздій додав, що наразі НААУ вже має напрацювання, якими може поділитися з європейськими колегами, як з точки зору досвіду інституційного розвитку, так і з точки зору практичних рішень для адвокатів.

«Ми були створені з нуля, нашій організації лише 9 років і ми маємо можливість робити все дуже сучасним шляхом. В той час як наші європейські колеги в певному сенсі зв’язані своїми традиціями. Вони не можуть змінити багато процесів, наприклад, постійне навчання адвокатів. Ми ж свою чергу розробили сучасну платформу і вже все робимо онлайн і ділимося своїм досвідом в цьому напрямі з європейськими колегами», – розповів він.

Він наголосив, що в подальшому НААУ хотіла б все більше залучатися в роботу міжнародних організацій адвокатів, зокрема, ССВЕ і мати більше прав в організації, включаючи право голосу.

«CCBE представляє юридичну професію у Раді Європи. Україна є членом Ради Європи. І це дуже дивно, коли ми, як представники європейської юридичної професії не можемо голосувати в цій організації», – зазначив заступник голови НААУ.