Суддя касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергій Бурлаков розповів про особливості розгляду справ щодо виселення на черговій онлайн-зустрічі із серії вебінарів, присвячених обговоренню останньої практики ВС.
Про це повідомляє прес-служба ВС.
Доповідач торкнувся й теми примусового виселення особи з підстав вчинення нею, зокрема, домашнього насильства (фізичного, фінансового або психологічного). Він зазначив, що у відповідних спорах має бути наявною систематичність таких дій – два і більше фактів таких випадків. Сергій Бурлаков розповів, що в разі домашнього насильства поліція повинна винести щодо порушника терміново-заборонний припис на 10 діб, приписи про залишення місця проживання, заборону входу до місця проживання або перебування в ньому, заборону контактувати з особою.
«Тобто за результатами розгляду скарги щодо домашнього насильства саме підрозділами НПУ складається заборонний припис», – зазначив суддя КЦС ВС.
На більший строк (до шести місяців) обмежувальний припис може виносити лише суд.
Таким чином, підсумував Сергій Бурлаков, саме наявність відповідних приписів або рішень суду може свідчити про систематичність домашнього насильства та виселення порушника із житла на підставі ст. 116 ЖК України. Також він послався на практику Європейського суду з прав людини, який вказав, що оскільки у випадках домашнього насильства є потенційна загроза життю та здоров’ю особи, кривдник може бути позбавлений права на проживання, але на обмежений термін.