В судах перебуває 131 справа, де ВКДКА бере участь як позивач, відповідач або третя сторона

В судах України перебуває 131 справа, де Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури бере участь як позивач, відповідач або третя сторона. Усі справи розглядаються в рамках адміністративного провадження.

Про це повідомляє Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.

Національна асоціація адвокатів України оприлюднила статистичну інформацію про діяльність органів адвокатського самоврядування за ІІІ квартал 2022 року, в тому числі в частині ВКДКА (таблицю можна переглянути за посиланням).

Нагадаємо, відповідно до ст. 52 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури розглядає скарги на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, узагальнює дисциплінарну практику кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, а також виконує інші функції відповідно до Закону.

За результатами розгляду скарги вона має право:

1) залишити скаргу без задоволення, а рішення КДКА без змін;

2) змінити рішення КДКА;

3) скасувати його та ухвалити нове рішення;

4) направити справу для нового розгляду та зобов’язати КДКА вчинити певні дії.

Таке рішення ВКДКА може бути оскаржено до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

Тож згідно із статистичними даними, із 131 справи, що знаходяться у провадженні судів усіх рівнів, ВКДКА виступає в основному як відповідач (118 справ). У 12 випадках суд залучав вищу комісію як третю особу. І лише одну справу ВКДКА ініцювала сама як позивач.

Протягом звітнього періоду набрали законної сили три судові рішення. Усі вони були ухвалені на користь ВКДКА.