В суді оскаржують перелік осіб, які не підлягають самоізоляції під час перетину державного кордону України

Окружним адміністративним судом міста Києва зареєстровано позов жителя Луцька до Кабінету Міністрів України щодо оскарження переліку осіб, які не підлягають самоізоляції після перетину державного кордону на в’їзд в Україну.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Позивач просить суд скасувати підпункт 3 пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 9.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яким визначено, що самоізоляції підлягають особи, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, крім:

  • – осіб, які не досягли 18 років;
  • – глав та членів офіційних делегацій іноземних держав, співробітників міжнародних організацій, а також осіб, які їх супроводжують, та в’їжджають в Україну на запрошення Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, Міністерства закордонних справ;
  • – працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
  • – осіб, які прибувають для участі в офіційних спортивних змаганнях та культурних заходах, що проходять на території України, та супроводжуючих їх осіб та низки інших осіб.

На думку позивача, оскаржуваним підпунктом 3 пункту 7 Постанови №1236 Уряд безпідставно встановив перелік осіб, які звільнені від обов’язку самоізоляції.

Серед інших вимог позову – зобов’язати Кабінет Міністрів України привести оскаржувані положення у відповідність до законів України та стягнути на користь позивача 307 тис. грн. моральної шкоди.

Наразі суд вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.