В системі БПД відсутні адекватні антикорупційні механізми: Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги НААУ Каденко

Низка проблем у взаємодії з адвокатами пов’язана з відсутністю адекватних антикорупційних механізмів в системі БПД: доручення між адвокатами нерідко розподіляються не прозоро. Одні адвокати отримують багато доручень, а інші – одне на рік. Договори з адвокатами на співпрацю з центрами надання БПД також укладаються виключно на розсуд посадових осіб таких центрів.

Про це заявила в інтерв’ю Закон і Бізнес Оксана Каденко, Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі Національної асоціації адвокатів України

“Але всі ці проблеми могли бути вирішенні в результаті нормальної співпраці Координаційного центру, Мін’юсту та Національної асоціації адвокатів України. Не вирішення їх у нормальному порядку пов’язано, ймовірно, виключно із суб’єктивними факторами.

Щоб не розвивати цю тему задам риторичне питання: чи може бути вирішено на користь адвокатури будь-що в системі БПД (і не тільки), якщо профільна оцільниця профільного міністерства цю адвокатуру в особі Національної асоціації адвокатів України публічно називає громадською організацією, а для презентації світу надала матеріали про необхідність її ліквідації?”, повідомила Оксана Каденко.