В Україні наразі є дискримінація щодо ЛГБТ-пар: адвокат Матвєєв про рішення ЄСПЛ проти України

Європейський суд з прав людини визнав дискримінацію щодо представників ЛГБТ та зобов’язав Україну виплатити заявникам 5 тисяч євро компенсації кожному.

Про це пише Інтент.

З 2010 року заявники, Андрій Маймулахін та Андрій Марків, проживають сім’єю як партнери.

У 2014 році вони вирішили звернутися до Європейського суду з прав людини через неможливість легалізувати свої стосунки в Україні. Інтереси заявників представляли юристи Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини, а також правозахисний ЛГБТ Центр “Наш Світ”.

Адвокат та голова правління громадської організації “Прожектор” Віталій Матвєєв прокоментував це рішення. Європейський суд з прав людини кваліфікував такі заяви, як порушення права на приватне життя, але цього разу визнав саме дискримінацію.

“Тобто таким чином в Україні наразі є дискримінація щодо ЛГБТ-пар, які не можуть оформити стосунки як гетеросексуальні пари. Тож в суду виникло питання чому гетеросексуальні пари мають більше прав”, – зазначив адвокат. 

Як приклад він навів ситуацію коли партнер загиблого гомосексуального військовослужбовця не може забрати його тіла для поховання.

“Керівництво держави неодноразово розглядало різноманітні стратегії та інші акти щодо надання прав гомосексуальних людей, але поки що визнана дискримінація”, – наголосив адвокат.