В Україні немає нормативного акту, де написано про заборону фільмування поліціянтів на камеру: адвокат Ліфлянчик

В Україні немає нормативного акту, де написано про заборону фільмування поліціянтів на камеру. Втім, не варто знімати переміщення військової техніки, блокпости, місця дислокації військових тощо. Натомість військових чи поліціянтів, які вчиняють проти вас протиправні дії — можна. Адже ви фіксуєте звинувачення правоохоронця та свої заперечення. 

Про це заявив адвокат Станіслав Ліфлянчик, повідомляє Інформатор.

“Ні в якому нормативному акті, я наголошую, ні в якому нормативному акті не зазначено, що ми не маємо право знімати поліціянтів. Зараз йде маніпуляція з боку військових та поліціянтів стосовно того, що нас не можна знімати, зараз війна. Немає такого нормативного акту. Є заборона на знімання переміщення військової техніки, знімання блокпостів, не осіб, що там знаходяться, а блокпостів. Дислокацій якихось військових тощо”, — наголосив адвокат. 

Також, за словами Станіслава, коли спілкуєтесь з поліціянтом, просіть його включити нагрудну камеру. 

“Він зобов’язаний це робити і забороняйте йому взагалі здійснювати якісь дії, поки він це не зробить. Насправді, якщо ви будете спілкуватись з ним з боку закону, він навряд чи буде вчиняти проти вас якісь незаконні дії. Тому що він буде розуміти, що ви людина якась підкована з правової точки зору, а відтак  з вами “шутки плохі”, — акцентував Ліфлянчик. 

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.