Конституція України передбачає обмеження прав виключно на підставі рішення суду: адвокат Ліфлянчик про проєкт проти “ухилянтів”

Значна кількість обмежень для “ухилянтів”, які передбачені законопроєктом за номером 10378, є позазаконні.

Про зазначив адвокат Станіслав Ліфлянчик, повідомляє УН.

“Стосовно обмежень прав на керування транспортним засобом, виїзду за кордон, стосовно реалізації майна, внесення в реєстр боржників тощо – хочу зазначити, що це неможливо на підставі закону, на підставі просто не приходу по повістці, тому що, згідно з законодавством, яке ми вже маємо, це можливо виключно на підставі рішення суду. І Конституція України, до якої неможливо внести зараз зміни, передбачає обмеження прав виключно на підставі рішення суду”, – зазначив адвокат.

На думку Станіслава Ліфлянчика достатньо просто удосконалити процедуру винесення штрафі, а не намагатися змінити порядок обмеження.

“Кодекси також передбачають порядок, яким можна обмежити право, тобто, як це повинно бути: людина не приходить по повістці, відтак вона порушує Кодекс про адміністративні правопорушення і повинна бути притягнена до адміністративної відповідальності. Далі її притягають до відповідальності, стягують з неї штраф і потім, на підставі цього, починають виконавче впровадження. І от у виконавчому провадженні вже будуть обмежуватися її права. Ось таким чином це можливе, але закріплювати це у новому законі ніякого сенсу немає, адже це і так є. Їм достатньо просто удосконалити процедуру винесення штрафів”, – наголосив він.

Також адвокат розповів чому обмеження прав на користування консульськими послугами для громадян України, які перебувають за кордоном, є порушенням міжнародних норм.

“Якщо буде обмежено право на  користування консульськими послугами, то це дуже грубе порушення міжнародних норм. Адже тоді взагалі нівелюється таке поняття як “українське консульство”. Нащо воно тоді потрібно, якщо воно вибірково надає послуги своїм громадянам? Якщо я громадянин України, то я можу ногою двері відкривати в те консульство, коли мені щось потрібно, тому що я громадянин і держава не має права обмежувати які-небудь консульські сервіси. Тому я вважаю, що подібні обіцянки – це взагалі популізм і такого не повинно бути”, – зазначив Станіслав Ліфлянчик.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.