ВАКС і САП проводять розправу над людьми і починають руйнувати нашу державу, як правову країну: Адвокат Надіч

Адвокат Нонна Надіч вважає, що дії, які дозволяють собі вчиняти представники Вищого антикорупційного суду та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, можна розцінювати, як розправу над людьми.

Про це вона сказала в коментарі Advokat Post.

Нонна Надіч розповіла, що 20 жовтня була змушена покинути засідання ВАКС у справі про завдання збитків ДП НАЕК «Енергоатом» та ДП «Схід ГЗК» через дії судді.

«Колегія відмовила мені у розгляді клопотання, позбавили можливості підготувати процесуальний документ. Вважаю, що це є втручанням у адвокатську діяльність, а це стаття 397 Кримінального кодексу.», – зауважила Надіч.

Оскільки колегія позбавила її можливості підготувати процесуальний документ, вона хотіла оголосити про нього усно.

«Просто дайте мені зробити відвід головуючої судді та прокурора, який також порушив порядок кримінального провадження. Суддя позбавили мене можливості скористатися інститутом відводу, все це було розцінено мною, як остання крапля. Саме тому, я повідомила про це колегію суддів та пішла подавати заяву про злочин», – розповіла Надіч.

Покинувши засідання, вона зателефонувала в поліцію і в усній формі повідомила про злочин, але, дізнавшись про суть справи, поліцейські відмовилися приїжджати до суду. Після цього вона звернулася до Державного бюро розслідувань, від якого теж поки що не було ніяких дій.

«Сьогодні я відправила заяву до Генерального прокурора. Крім цього, я відправила заяву до усіх можливих організацій, в тому числі до Президента, Верховної Ради, Ради суддів, Уповноваженого з прав людини тощо. Дев’ять інстанцій будуть розглядати мою заяву, тому що така поведінка суддів є неприпустимою», – повідомила адвокат.

Надіч додала, що навіть Спеціалізована антикорупційна прокуратура бере участь і протиправних діях і не зупиняє порушення прав людини.

«Можна зробити висновок, що були створені спеціальні інструменти у вигляді ВАКС і САП для того, щоб проводити розправу над людьми, нехтуючи їхніми основними правами та свободами, а це вже порушення статті 17 Конвенції України, що є початком руйнування нашої держави, як правової країни», – констатувала адвокат.

22 жовтня Надіч не змогла взяти участь у судовому засіданні в ВАКС, оскільки в неї було призначене інше судове засідання у Миколаївському апеляційному суді.

«Ця справа є тяжкою – це ст. 121, частина друга, яке йде поруч з ст. 125 про легкі тілесні ушкодження, які призвели до смерті. В таких випадках справа без адвоката не слухається, тому мене викликали. Крім того, на мій погляд, апеляційна інстанція має скорочені строки, тому я прийняла рішення прибути в Миколаїв», – розповіла адвокат.

Вона також повідомила, що під час попереднього визначення дат судових засідань, повідомила, що не погоджує ці дати і на кожне нове засідання буде відправляти письмові заяви. 20 жовтня, через зазначені вище обставини, вона не змогла усно заявити судді про те, що не зможе прибути на засідання 22 жовтня, але направила головуючій письмове клопотання.

23 жовтня вона планує взяти участь у судовому засіданні у справі про завдання збитків ДП НАЕК «Енергоатом» та ДП «Схід ГЗК».