ВАКС відмовив у покладенні обов’язків на обвинуваченого колишнього суддю Олександра Білика

Вищий антикорупційний суд не задовольнив клопотання прокурора про покладення обов’язків на колишнього суддю Голосіївського районного суду міста Києва Олександра Білика. Його обвинувачують у пособництві іншому вже звільненому судді цього суду Андрію Новаку в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 8000 доларів за ухвалення рішення у цивільній справі. Крім того, під час обшуку у підозрюваного було виявлено вогнепальну зброю та бойові припаси без передбаченого законом дозволу.

Таке рішення 8 квітня ухвалив слідчий суддя ВАКС, як повідомляє «Слово і діло».

«У задоволенні клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу шляхом покладення обов’язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, на обвинуваченого Олександра Білика – відмовити», – йдеться в рішенні.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив покласти обов’язки на Білика, оскільки існують ризики незаконного впливу на свідків та експертів; виїзду за кордон тощо. Окремо прокурор зазначив, що обвинувачений повідомив про зміну місця проживання, але всі повістки, направлені на цю адресу, були повернені без їх одержання. Це може вказувати на недобросовісну поведінку обвинуваченого, або про умисне введення суду в оману щодо свого дійсного місця проживання. Також Білик нібито перебував на лікарняному, хоча одержав негативний тест на Covid-19. Сам тест він приховав від лікаря, що свідчить про свідоме та умисне неприбуття в судове засідання 14 травня 2020 року. Також він через це не був у засіданнях 6 і 7 травня, хоча активно пересувався по місту Києву, Київській та Черкаській областях (про що свідчать телефонні з’єднання останнього).