Васильківський райсуд Дніпропетровської області ухвалив вирок заочно щодо громадянки-колаборантки за ч. 5 ст. 111-1 КК

За правилами спеціального судового провадження, відповідно до ст. 323 Кримінального процесуального кодексу України, Васильківський районний суд Дніпропетровської області ухвалив вирок заочно за відсутності обвинуваченої (in absentia) щодо громадянки Б., обвинуваченої у скоєнні колабораційної діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Судова влада.

Відповідно до вироку суду, громадянка Б., перебуваючи на території смт Новопсков Старобільского району Луганської області, погоджуючись на пропозицію представників окупаційної адміністрації держави-агресора російської федерації та представників незаконних збройних формувань так званої «лнр», умисно, добровільно зайняла посаду «начальника відділу агропромислового розвитку адміністрації Новопсковського району луганської народної республіки», пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, а саме: в окупаційній адміністрації держави-агресора – так званій «адміністрації Новопсковського району лнр», та продовжила її обіймати в подальшому.

Суд визнав жінку винною та призначив їй покарання у виді 7 років за ґратами з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органах на строк 10 років, з конфіскацією усього належного їй на праві власності майна на користь держави.