Адвокат Веремієнко в суді оскаржує результати відбору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України

Окружним адміністративним судом міста Києва зареєстровано позов та заяву про його забезпечення до Конкурсної комісії із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України. Позивач – Олег Веремієнко, третя особа – Президент України Володимир Зеленський.  

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Позивач просить суд скасувати рішення про відібрання кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, прийнятого Конкурсною комісією за результатами конкурсу, та на підставі якого на сайті Офісу Президента України було оприлюднено список відібраних кандидатів. Серед інших вимог позову – визнати протиправною відмову Конкурсної комісії у задоволенні заяв Олега Веремієнка про відкладення співбесіди з ним в рамках конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України.

Крім того, в межах заяви про забезпечення позову позивач просить суд зупинити дію оскаржуваного рішення Конкурсної комісії та заборонити Міністерству закордонних справ України вносити до Ради Європи список кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України за результатами конкурсу.  

Наразі суд вирішує питання наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження у справі.

Нагадаємо, 13 – 14 травня 2021 року, конкурсна комісія провела співбесіди з кандидатами, які були допущені до участі у конкурсі та взяли участь у тестуванні щодо визначення рівня володіння офіційними мовами Ради Європи.

Отже, на посаду судді ЄСПЛ рекомендовані:

  • – Гнатовський Микола Миколайович;
  • – Мережко Олександр Олександрович;
  • – Нуріджанян Гаяне Сергіївна.