Верховна рада України прийняла закон про впровадження ЄСІТС

Верховна Рада України підтримала запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

За закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи” проголосував 261 народний депутат.

У законі передбачено початок функціонування окремих модулів ЄСІТС та її поетапне впровадження.

Закон унормовує застосування у судах підсистеми “Електронний суд”, завдяки якій буде налагоджений дистанційний обмін документами і громадяни зможуть звернутися до суду, не долаючи в умовах карантину значні відстані.

Закон передбачає, що учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про ЄСІТС та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Також передбачено, що суд під час розгляду справи здійснює повне аудіофіксування судового засідання. За заявою будь-кого з учасників справи або за ініціативою суду повне фіксування судового засідання здійснюється на камеру (за наявності в суді технічної можливості та за відсутності заперечень з боку будь-кого з учасників судового процесу).

Усі судові рішення викладаються письмово у паперовій та електронній формах.

При цьому судові рішення в електронній формі викладаються з використанням ЄСІТС та підписуються електронним підписом судді або колегією суддів.