Верховному Суду надано статус спостерігача в Мережі голів верховних судів Європейського Союзу

Таке рішення було ухвалено Генеральною Асамблеєю Мережі голів верховних судів Європейського Союзу в м. Брно (Чеська Республіка) 14 жовтня 2022 року, участь у якій узяв Голова Верховного Суду Всеволод Князєв на запрошення Голови Мережі Беттіни Лімперг та Голови Верховного суду Чеської Республіки Петра Ангялоссі.

Про це повідомляє Судова влада.

Для Верховного Суду це визначна подія у контексті набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС. Активна комунікація Верховного Суду в Мережі сприятиме тіснішій співпраці з верховними судами ЄС та наближенню судочинства України до найкращих європейських і світових стандартів. Це необхідно як для здійснення євроінтеграційної політики України, так і для зміцнення судової влади.

На цьому наголосив Голова ВС Всеволод Князєв під час свого виступу на Генеральній Асамблеї. Він зазначив, що одразу після отримання Україною статусу кандидата в члени ЄС Верховний Суд звернувся з офіційним листом щодо надання статусу спостерігача в Мережі голів верховних судів країн – членів Європейського Союзу. І цей запит сьогодні підтриманий. «Для нас це історичний день», – зауважив очільник ВС.

Всеволод Князєв акцентував на тому, що Україна героїчно протистоїть віроломному нападові рф упродовж майже 8 місяців, і неможливо осягнути всієї глибини страждань, які окупант приніс на українську землю. Загарбник продовжує завдавати масованих ракетних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури і будинках мирних жителів. Такі дії цинічно порушують міжнародне гуманітарне право та є воєнними злочинами, за які росія має відповідати.

«У цивілізованому світі 21 століття на європейському континенті ведеться безпрецедентна війна, метою якої є винищення української нації та знищення незалежної, суверенної держави Україна. Цього не можна допустити. Міжнародна спільнота має виступити єдиним фронтом проти ворога, який не зупиняється ні перед чим, нехтує Женевськими конвенціями, Статутом ООН, міжнародним правом», – переконаний Голова ВС.