Суд Європейського союзу ухвалив рішення, завдяки якому жертви домашнього насильства зможуть звертатись за притулком до країн ЄС

Суд Європейського Союзу ухвалив рішення про те, що відтепер жертви домашнього насилля у світі можуть просити притулок та захист в країнах Євросоюзу. Людям, що постраждали, буде надано статус біженця.

Про це повідомляє DW.

Відтепер жінки, що зазнали знущань, чи побоїв від члена родини, можуть отримати статус біженця в Європейському союзі. Такого статусу вони набувають за умови, якщо їм загрожує фізичне або психологічне насильство, обумовлене гендерною приналежністю, що включає сексуальне та домашнє насильство.

Європейський суд розглянув справу громадянки Туреччини курдського походження. Жінка у 2018 році втікла до Болгарії через погрози колишнього чоловіка, який раніше бив її. У Болгарії жінка отримала відмову, тому що в країні домашнє насилля не є причиною для захисту іноземних громадян. Однак, суд ЄС виніс протилежне рішення та надав захист громадянці Туреччини.

“Це дуже важливе рішення для захисту жінок від домашнього та сексуального насильства. Воно ясно дає зрозуміти, що ЄС має також захищати жінок, які не мають європейського паспорта, від домашнього насильства в їхніх рідних країнах”, — прокоментувала рішення депутат Террі Райнтке.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.