Правильний зміст протоколу про адміністративне правопорушення у справах щодо домашнього насильства є запорукою справедливого судового рішення: суддя ВС Стефанів

Практика розгляду кримінальних проваджень і проваджень про адміністративні правопорушення щодо вчинення домашнього насильства змінюється, і змінюється не на краще. Саме тому законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству потребує вдосконалення.

На цьому наголосила суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Надія Стефанів, повідомляє Судова влада.

На думку судді, потребують змін, серед іншого, положення КУпАП щодо вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі. Також слід замислитися над побудовою ефективної взаємодії органів, дотичних до цих процесів, зокрема з представниками поліції, які фіксують ознаки порушення, складають протоколи, залучають понятих. Правильний зміст протоколу про адміністративне правопорушення у справах щодо домашнього насильства є запорукою справедливого судового рішення.

Надія Стефанів нагадала, що національне законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству змінювалося до ратифікації Верховною Радою України Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція). Стамбульська конвенція розрізняє такі поняття, як «насильство стосовно жінок» та «домашнє насильство». Як показує практика, зараз ці поняття дещо змішують. Тому треба докладати зусиль, щоб судді, адвокати, прокурори, поліцейські, слідчі органи правильно розуміли положення Стамбульської конвенції та національного законодавства.

«Ми працюватимемо над формуванням однакового розуміння цих понять та імплементацією положень ратифікованого міжнародного договору в національних законодавчих актах», – резюмувала Стефанів.