Відбулася зустріч членів ВРП з шістьма членами Конкурсної комісії із добору нових членів ВККС України

Відбулася зустріч членів Вищої ради правосуддя з шістьма членами Конкурсної комісії із добору нових членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

«Неприпустимо, що впродовж двох років у країні не працює орган який відповідає за добір суддів. Наразі понад дві тисячі вакансій не заповнені» – наголосив  виконувач обов’язків Голови ВРП Олексій Маловацький.

Відповідно до статті 95-1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Конкурсної комісії здійснює секретаріат Вищої ради правосуддя.

За словами Олексія Маловацького, Рада клопотатиме про виділення частини приміщення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для розміщення членів Конкурсної комісії та працівників секретаріату ВРП, які будуть залучені до забезпечення діяльності комісії.  «Ми зробимо все залежне від ВРП для того, щоб забезпечити комісію приміщенням, а також допоможемо з організацією роботи», – запевнив він.

Олексій Маловацький також звернув увагу на потребу невідкладного вирішення питання фінансування діяльності комісії. «Оскільки комісія є незалежним органом, фінансувати її може лише Уряд України, можливо за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги. Тож потрібно визначити який обсяг фінансування необхідний і якнайшвидше сформувати бюджетний запит», – сказав він.

В.о. Голови ВРП зауважив, що в регламенті комісії доцільно було б прописати порядок проведення публічних засідань та ухвалення рішень у випадку відсутності членів в Україні.

Представники комісії запевнили, що діятимуть максимально швидко та ефективно задля успішного результату. «Під час минулої зустрічі ми з усіма колегами досягли злагодженості. Працюємо над базисними документами і, сподіваюся, найближчим часом зможемо їх затвердити», – зазначив член Конкурсної комісії Євген Мєзєнцев.

Олексій Маловацький своєю чергою вкотре наголосив, що ВРП підтримує реформи, спрямовані на покращення в судовій системі.

Нагадаємо, Конкурсна комісія складається з трьох суддів, запропонованих Радою суддів України, та трьох міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями. Членами Конкурсної комісії є Сергій Верланов – суддя Київського апеляційного суду, Євген Мєзєнцев – суддя Шостого апеляційного адміністративного суду, Іван Міщенко – суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, пан Роберт Брукхейсен – колишній спеціальний прокурор відділу боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах Прокуратури Нідерландів, пан Тед Зажечни – суддя у відставці федерального суду Королівської лави провінції Саскачеван Канади та пан Стівен Маркмен – голова Верховного Суду штату Мічиган США у відставці.