Відмовити у розгляді заяви або у наданні відстрочки з підстав надсилання заяви поштою до ТЦК та СП не мають права: адвокат Бекало

Надіслати Укрпоштою заяву з документами до Територіальних центрів укомплектування та соціальної підтримки можна, вони її мають зареєструвати. Відмовити у розгляді заяви або у наданні відстрочки за підставою надіслання заяви з документами поштою працівники ТЦК та СП не мають права.

Про це повідомляє адвокат Марина Бекало.

“За п. 58 Постанови КМУ №560, заява на відстрочку подається особисто на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, та має бути зареєстрована. При цьому, в п. 58 не зазначено за особистою присутністю, або не встановлено заборони подання поштою чи можливість для ТЦК  відмовитися від розгляду заяви якщо вона подана поштою.

Отже, надіслати Укрпоштою заяву з документами теж можна, вони її мають зареєструвати. Відмовити у розгляді заяви або у наданні відстрочки за підставою надіслання заяви з документами поштою ТЦК та СП не має право. Про результати розгляду заяви Вас мають повідомити або телефоном чи електронною поштою, або надіслати листа поштою. Після чого Ви маєте з’явитися до ТЦК та СП за отриманням довідки про відстрочку. В тих повідомленнях що я бачила вони просто пишуть “Відповідь на Вашу заяву готова, можете отримати її в приймальні” і далі йдуть часи роботи приймальні”, – зазначає адвокат.

Марина Бекало додає, що яка саме відповідь не зазначається та в “Резерв+” не одразу відображається інформація про надану відстрочку, тому дізнатись про неї можна вже тільки безпосередньо в ТЦК та СП.

Нагадаємо, що раніше,представник ТЦК та СП Полтавської області Істомін заявив, що надходять заяви на оформлення відстрочок від призову за мобілізацією поштою, зокрема електронною, проте всі заявники отримують відповідь, що відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №560 від 16 травня 2024 року військовозобов’язані подають заяву на ім’я голови комісії ТЦК та СП особисто. Подібні відповіді отримують і адвокати на свої запити.

“Хочу звернути увагу на формулюванні – особисто. Тобто сам, персонально, безпосередньо, не через когось – не через рідних, не через адвокатів, не через пошту. Це не звернення, яке відповідно до Закону України “Про звернення громадян” може бути усним чи письмовим. До того ж письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином особисто чи через уповноважену ним особу. А також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку. Заява на відстрочку подається лише особисто, – наголосив офіцер.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.