Віктору Януковичу відмовлено у задоволенні позовних вимог до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Віктора Януковича до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, третя особа – Іван Ангелін.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Справа розглядалась в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Нагадаємо, у своєму позові Янукович просив суд визнати протиправним рішення ВКДКА від 29 березня 2019 року, яким було скасовано рішення територіального КДКА про притягнення адвоката Івана Ангеліна до дисциплінарної відповідальності, а саме – позбавлення його права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України.

Під час розгляду справи суд встановив, що розгляд дисциплінарної справи щодо адвоката Івана Ангеліна було здійснено з порушенням засад змагальності. Зокрема, КДКА м. Києва порушено процедуру розгляду дисциплінарної справи відносно І.Ангеліна в частині повідомлення та встановлення факту обізнаності останнього щодо розгляду дисциплінарної палати в засіданні. Таким чином, судом визнано обґрунтованість та правомірність спірного рішення ВКДКА про скасування рішення територіального КДКА про притягнення Ангеліна до дисциплінарної відповідальності.

Окрім цього, суд у своєму рішенні звернув увагу на те, що 13 жовтня 2019 року КДКА м. Києва було прийнято рішення про закриття дисциплінарної справи відносно Ангеліна, оскільки строк притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності закінчився відповідно до ч.2 ст. 25 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

З огляду на вищезазначене та доводи представників учасників справи, суд відмовив позивачу у задоволенні позовних вимог.