ВКДКА затвердила узагальнення дисциплінарної практики щодо норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет

Сьогодні, 1 жовтня, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури затвердила Узагальнення дисциплінарної практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо дотримання адвокатами норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет.

Про це повідомляє прес-служба Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Нагадаємо, окремі вимоги, пов’язані із дотриманням норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет, визначені розділом VIII Правил адвокатської етики.

Зокрема, адвокат повинен враховувати наслідки від спілкування, в тому числі, в аспекті професійної незалежності. Враховувати, чи відповідають його дії в соціальних мережах іміджу та статусу адвоката. Він має здійснювати регулярний аналіз власних соціальних мереж та контенту, що розміщується. При виявленні помилок або будь-яких невідповідностей конфіденційності інформація підлягає негайному виправленню та (або) видаленню. Розміщувані коментарі мають бути достовірними і не вводити в оману. Адвокат повинен без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини або (та) опонента, які відрізняються від його власних. З розумною стриманістю ставитися до підписання колективних листів і звернень, а також до участі в інших колективних акціях.

Відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ВКДКА має повноваження узагальнювати дисциплінарну практику кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

Найбільш поширеними претензіями, які громадяни закидають адвокатам у зв’язку із спілкуванням в Інтернеті, сьогодні є поширення неправдивих та образливих відомостей, порушення презумпції невинуватості, нецензурна лайка, публікування викривленої інформації, що підриває авторитет адвокатури та правосуддя, розголошення адвокатської таємниці.