ВП КСУ розгляне справи щодо конституційності окремих положень КУпАП та Закону „Про судоустрій і статус суддів“

Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційними скаргами Забари Альони Володимирівни, Копилової Надії Анатоліївни, Мартиросяна Гагіка Міграновича щодо відповідності Конституції України положень частини першої статті 142,  частини п’ятої статті 2791 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Суб’єкти права на конституційну скаргу стверджують, що оспорювані положення Кодексу не відповідають низці норм Конституції України, оскільки передбачають можливість притягнення до адміністративної відповідальності власника транспортного засобу навіть у разі, якщо ця особа не вчиняла адміністративного правопорушення.

Також, Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Зайця Тараса Олександровича щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 88 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402-VIII (далі – Закон).

Приписи частини третьої статті 88 Закону визначають перелік підстав, за якими може бути оскаржене та скасоване рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, ухвалене за результатами проведення кваліфікаційного оцінювання.

Суб’єкт права на конституційну скаргу вважає, що передбачена положеннями частини третьої статті 88 Закону можливість оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами кваліфікаційного оцінювання виключно з формальних підстав обмежує його конституційне право на судовий захист і право на оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України як суб’єкта владних повноважень.

На переконання Зайця Т.О., оспорювані положення суперечать положенням статті 8, частин першої, другої статті 55, частин першої, третьої статті 124 Конституції України.