ВП ВС поставила крапку із націоналізацією Приватбанку та залишила в силі рішення суду першої інстанції

Велика Палата Верховного Суду підтвердила законність закриття провадження у справі за позовом акціонера неплатоспроможного банку про недійсність правочинів щодо купівлі-продажу акцій.

Про це повідомляє Судова влада.

Дубілет О. В. звернувся з позовом до АТ КБ «Приватбанк», Міністерства фінансів України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за участю третіх осіб на стороні відповідачів Національного банку України й Кабінету Міністрів України про визнання договорів недійсними. Предметом цього позову є вимога про визнання недійсними договору про придбання акцій від 20 грудня 2016 року та договору купівлі-продажу акцій від 21 грудня 2016 року, за яким Держава Україна в особі Міністерства фінансів України придбала 100 % акцій AT КБ «Приватбанк» за 1 гривню.

Господарський суд міста Києва провадження у справі закрив з огляду на те, що спосіб захисту, обраний позивачем, не відповідає визначеним законодавством способам захисту прав акціонерів неплатоспроможного банку. Північний апеляційний господарський суд скасував ухвалу про закриття провадження і направив справу для розгляду до суду першої інстанції. Не погоджуючись із висновками апеляційного суду, КМУ та АТ КБ «Приватбанк» звернулися з касаційними скаргами, у яких просили постанову суду апеляційної інстанції скасувати, а ухвалу місцевого суду залишити в силі.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду передав справу на розгляд Великої Палати ВС для вирішення виключної правової проблеми стосовно поширення дії Закону України від 13 травня 2020 року № 590-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» на правовідносини в цій справі.

15 лютого 2023 року за результатами розгляду справи Велика Палата ВС касаційні скарги АТ КБ «Приватбанк» та КМУ задовольнила, постанову Північного апеляційного господарського суду скасувала й залишила в силі ухвалу Господарського суду міста Києва, якою провадження у справі закрито.

Із постановою ВП ВС від 15 лютого 2023 року у справі № 910/18214/19 (провадження № 12-8гс22) можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua.