ВРП відмовилась притягати суддю КЦС ВС Ольгу Ступак до дисциплінарної відповідальності

Вища рада правосуддя залишила без змін рішення Другої Дисциплінарної палати про відмову у притягненні судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Ольги Ступак до дисциплінарної відповідальності та припинила дисциплінарне провадження.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Дисциплінарна скарга на дії судді стосувалася непідтвердження законності джерела походження майна.

Рішенням ВККС України від 17 липня 2017 року Ступак О.В. визнано такою, що за критеріями професійної етики та доброчесності підтвердила здатність здійснювати правосуддя у Касаційному цивільному суді у складі Верховного Суду.

Як вбачається з матеріалів дисциплінарної справи, суддя Ступак О.В. надавала у деклараціях всю інформацію щодо наявних у неї та її сім’ї доходів та придбання майна, надавала пояснення щодо усіх спірних питань, які  виникли під час проходження нею кваліфікаційного оцінювання, разом із підтвердними документами.

Радою встановлено, що суддя Ступак О.В. з моменту введення електронного декларування щорічно подавала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вносила повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що свідчить про дотримання вимог законодавства щодо реалізації державної антикорупційної політики.

Суддя звернула увагу, що вона та її чоловік Ступак Ю.В. пройшли перевірки Державної фіскальної служби України, передбачені Законом України «Про очищення влади», щодо достовірності відомостей, зазначених у деклараціях, за результатами яких встановлено, що ними у деклараціях вказано достовірні відомості.

За результатами повної перевірки декларацій Ступак О.В. як особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2015, 2016 роки НАЗК прийняті рішення, згідно з якими не виявлено ознак правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Точність оцінки задекларованих активів відповідає даним, отриманим з наявних джерел. Наявність конфлікту інтересів не встановлено. Правові підстави для встановлення ознак незаконного збагачення відсутні.

Вища рада правосуддя вважає, що як матеріали дисциплінарної справи, так і пояснення судді Ступак О.В. підтверджують висновки Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про відсутність у діях судді складів дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 3, 10, 12 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». З огляду на вказане рішення палати залишено без змін.