Суддю Переверзеву притягнуто до дисциплінарної відповідальності та позбавлено права на отримання доплат протягом одного місяця

Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 26 червня 2024 року притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Краматорського міського суду Донецької області Ларису Переверзеву, яка у 2022 році була відряджена до Приморського районного суду міста Одеси.

Так, до Вищої ради правосуддя 21 грудня 2023 року (вх. № К-4565/0/7-23) надійшла дисциплінарна скарга адвоката Карагяура В.І., подана в інтересах Чорного В.М., на дії судді Краматорського міського суду Донецької області Переверзевої Л.І. (відряджена до Приморського районного суду міста Одеси) під час розгляду справи № 522/17777/23.

Скаржник зазначає, що, ухвалюючи постанову від 18 жовтня 2023 року про притягнення ОСОБА1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, суддя не зазначила та не надала оцінки письмовим поясненням очевидця ОСОБА2, відеозапису з місця дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП), аргументам ОСОБА1 із приводу наявних доказів та обставин вчинення ДТП.

Скаржник стверджує, що суддя Переверзева Л.І. упереджено ставилася до ОСОБА1 під час судового засідання 18 жовтня 2023 року у справі № 522/17777/23, що підтверджується відеозаписом судового засідання. До завершення розгляду справи суддя Переверзева Л.І. називала ОСОБА1 «правопорушником», наполягала на тому, щоб він визнав вину та покаявся, погрожувала позбавленням водійських прав у разі невизнання вини. Процес опитування ОСОБА1 відбувався в недопустимо некоректній формі із застосуванням психологічного тиску. Зокрема, ставлячи запитання, суддя безпідставно не давала ОСОБА1 можливості відповісти на них, перебивала, «перекручувала» сказане, постійно «відчитувала» ОСОБА1 за відповіді, які, на думку судді, не узгоджувалися з версією подій.

На переконання скаржника, щодо потерпілого у справі ОСОБА3 суддя Переверзева Л.І. демонструвала інше ставлення. Фактично під час розгляду справи суд звертався до нього просто за підтвердженням певних висновків.

Унаслідок цього в судовому рішенні відображено «перекручений» висновок, у якому вказано, що ОСОБА1 нібито повідомив про удар у задню частину свого автомобіля «Ford Fusion», хоча ні в судовому засіданні, ні у трьох письмових поясненнях про такий факт він не повідомляв.

Скаржник переконаний, що суддя Переверзева Л.І. мала проводити судове засідання в інший спосіб, ставитися з повагою до всіх учасників процесу.

З огляду на викладене скаржник просить притягнути суддю Краматорського міського суду Донецької області Переверзеву Л.І. (відряджена до Приморського районного суду міста Одеси) до дисциплінарної відповідальності.

Ухвалою Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 28 лютого 2024 року № 573/3дп/15-24 відкрито дисциплінарну справу стосовно судді Краматорського міського суду Донецької області Переверзевої Л.І. (відряджена до Приморського районного суду міста Одеси) з підстав наявності у діях судді ознак дисциплінарних проступків, передбачених підпунктом «г» пункту 1, пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

13 травня 2024 року до Вищої ради правосуддя надійшла заява адвоката Карагяура В.І., у якій він повідомив, що скаржник надав для розгляду дисциплінарної справи всі необхідні процесуальні документи, засідання можна проводити за відсутності його та скаржника. Доводи, викладені у дисциплінарній скарзі, адвокат Карагяур В.І. підтримує в повному обсязі.

21 травня 2024 року до Вищої ради правосуддя надійшла заява ОСОБА1 від 16 травня 2024 року, у якій він просить не застосовувати до судді Переверзевої Л.І. дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади. Зазначає, що після подання дисциплінарної скарги дійшов висновку, що його претензії до судді є надмірними і перебільшеними, а розгляд суддею його справи сприймав суб’єктивно.

26 червня 2024 року суддя Переверзева Л.І. прибула на засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя та надала пояснення щодо викладених у дисциплінарній скарзі обставин, просила не застосовувати до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади.

В результаті розгляду дисциплінарний орган вирішив притягнути суддю Краматорського міського суду Донецької області Переверзеву Ларису Іванівну (відряджена до Приморського районного суду міста Одеси) до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї дисциплінарне стягнення у виді догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.