ВРП відсторонила суддю Боярського у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

Вища рада правосуддя розглянула клопотання першого заступника Генерального прокурора Романа Говди про тимчасове відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярського Олександра Олександровича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 190 Кримінального кодексу України, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке надійшло до ВРП 1 листопада 2021 року. 

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення судді було повідомлено 8 липня 2021 року.

Територіальним управлінням Державного бюро розслідування, розташованим у місті Києві, здійснюється досудове розслідування.

З метою проведення необхідних слідчих дій 7 жовтня 2021 року продовжено строк досудового розслідування до 8 січня 2022 року.

Згідно із частиною першою статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою радою правосуддя на строк не більше двох місяців на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора.

Рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності ухвалюється Вищою радою правосуддя на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора або його заступника.

Вища рада правосуддя не встановила обставин, які можуть свідчити, що вказане клопотання є формою незаконного впливу, тиску чи втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Положеннями Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Кодексу суддівської етики передбачено, що авторитет судової влади має вселяти суспільству довіру до здійснення правосуддя.

Водночас наявність підозри судді у вчиненні кримінального правопорушення може поставити під сумнів його безсторонність під час здійснення правосуддя та, зважаючи на міжнародні принципи, стандарти поведінки судді і норми національного законодавства, зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї.

Оскільки строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено, ВРП ухвалила задовольнити клопотання першого заступника Генерального прокурора Романа Говди та тимчасово, до 4 січня 2022 року, відсторонити суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександра Боярського від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.