ВРП відсторонила суддю Федорець від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

3 жовтня 2023 року, Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя суддю Якимівського районного суду Запорізької області Федорець Світлану Володимирівну, відряджену до Звенигородського районного суду Черкаської області, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Про це повідомляє ВРП.

Світлана Федорець підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 436-2 Кримінального кодексу України, а саме у виправдовуванні, запереченні збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовуванні, визнанні правомірною тимчасової окупації частини території України, вчинених службовою особою повторно, за що передбачено покарання від 5 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

12 вересня 2023 року Офіс Генерального прокурора передав Черкаському районному суду Черкаської області матеріали кримінального провадження для розгляду справи по суті. 21 вересня суд продовжив строк тримання обвинуваченої під вартою на 60 діб до 19 листопада 2023 року включно.

Обставини, які стали підставою для відсторонення судді від здійснення правосуддя (зокрема, вчинення нових умисних злочинів, переховування від суду, вплив на свідків), продовжують існувати.

Нагадаємо, що ВРП надала згоду на утримання під вартою судді Світлани Федорець 5 липня 2023 року, а 10 липня 2023 року тимчасово, до 3 вересня 2023 року – на час досудового розслідування, відсторонила її від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.