ВРП звільнила суддю Великоновосілківського райсуду Донецької області Яненко, як таку, що не відповідає займаній посаді

Вища рада правосуддя під час засідання 14 травня 2024 року ухвалила рішення про звільнення Яненко Галини Миколаївни з посади судді Великоновосілківського районного суду Донецької області на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України.

Рішення ухвалено відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у якому зазначено, що за результатами кваліфікаційного оцінювання суддів місцевих судів Галина Яненко визнана такою, що не відповідає займаній посаді.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Згідно з пунктом 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом. Виявлення за результатами такого оцінювання невідповідності судді займаній посаді за критеріями компетентності, професійної етики або доброчесності чи відмова судді від такого оцінювання є підставою для звільнення судді з посади.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.