ВРУ досі не врегулювала процедуру звернення національних судів до ЄСПЛ щодо надання консультативних висновків: секретар ВП ВС Князєв

У Верховному Суді відбулася зустріч керівництва ВС та учасників Місії високого рівня Ради Європи в Україні з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Секретар Великої Палати ВС Всеволод Князєв зауважив, що під час розгляду цієї справи ВП ВС стикнулася з нестандартною ситуацією, адже можливість перегляду рішень національних судів обмежено 10-річним строком.

«З одного боку, є необхідність виконання рішення ЄСПЛ, а з іншого – необхідність реалізації принципу правової визначеності. Перегляд справи через 10 років не завжди може відповідати принципам правової визначеності та остаточності судових рішень як складових елементів верховенства права. Ця справа мала певні відмінності від тих, які ВП ВС розглядала раніше, – у ній був наявний трудовий спір, а відповідачем була держава. З огляду на це та з урахуванням найкращих інтересів заявниці Велика Палата задовольнила заяву про перегляд судових рішень і направила справу на новий апеляційний розгляд», – пояснив Секретар Великої Палати ВС.

Також Всеволод Князєв звернув увагу на питання щодо застосування Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

«Це питання є дуже важливим для нас, однак Верховна Рада України досі не врегулювала процедуру звернення національних судів до ЄСПЛ щодо надання консультативних висновків. У Верховного Суду виникала необхідність такого звернення, водночас з огляду на завантаженість ЄСПЛ ми вирішили, що будемо користуватися цим інструментом лише у виняткових випадках», – зазначив Всеволод Князєв.