ВС призначив наступні судові засідання у справах щодо відсторонення від посади судді КСУ та скасування Указу Президента про призначення цього судді

20 травня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд справи № 9901/57/21 за позовом Олександра Тупицького щодо оскарження Указу Президента України від 26 лютого 2021 року № 79/2021 «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» (про відсторонення від посади судді з 28 лютого 2021 року строком на один місяць) з моменту його прийняття.

Про це повідомляє прес-служба ВС.

Під час судового засідання суд відмовив у задоволенні клопотань представника відповідача про зупинення провадження у справі та про відкладення розгляду справи через неможливість узяти участь у судовому засіданні.

Суд заслухав пояснення присутніх сторін. Представник позивача просив задовольнити в повному обсязі позовні вимоги, які полягають у визнанні незаконним та нечинним Указу Президента України від 26 лютого 2021 року № 79/2021. Представник Офісу прокурора України, якого було залучено як третю особу, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, просив відмовити в задоволенні цих позовних вимог.

Наступне судове засідання з розгляду цієї справи призначено на 14 червня 2021 року о 12:15.

***

У цей самий день КАС ВС продовжив розгляд справи № 9901/96/21 за позовом Олександра Тупицького, у якому він оскаржує Указ Президента № 124/2021 в частині скасування Указу Президента України від 14 травня 2013 року № 256 про його (позивача) призначення суддею Конституційного Суду України.

Суд оголосив письмове клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи у зв’язку з конституційним поданням 49 народних депутатів України від 8 квітня 2021 року № 3/133(21) щодо відповідності Конституції України (конституційності) указів Президента України про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України та скасування указів Президента про призначення суддів КСУ (питання про відкриття провадження наразі КСУ не вирішено), а також через велике навантаження на працівників Головного управління представництва інтересів Президента України в судах Офісу Президента України.

Заслухавши думку представника позивача, Суд, порадившись на місці, відмовив у задоволенні клопотання відповідача.

Під час судового засідання були досліджені матеріали справи та заслухані додаткові пояснення позивача щодо предмета спору.

У судовому засіданні оголошено перерву. Розгляд справи буде продовжено 17 червня 2021 року о 14:00.