Встановлений перший підозрюваний, який є причетним до звірств у Бучі

Бучанською окружною прокуратурою встановлено та заочно повідомлено про підозру військовослужбовцю Управління федеральної служби військ нацгвардії РФ у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора України

Як вказує слідство, у березні 2022 року, перебуваючи у місті Буча, підозрюваний жорстоко поводився з цивільними громадянами. Разом з іншими військовослужбовцями рф він вбив чотирьох мирних мешканців. Їх тіла знайшли із зав’язаними за спиною руками та слідами катувань.

Також встановлено, що російський військовослужбовець примушував іншого потерпілого зізнатися у підривній діяльності проти армії рф. Для цього він бив чоловіка прикладом автомата, гардою для ножа, руками й ногами. Змушував його нюхати мертве тіло, та, імітуючи страту, стріляв поруч з вухом беззбройного мирного мешканця.

Особу вбивці встановлено завдяки вжитим прокурорами заходам та допомозі журналістів «Слідство. Інфо». Наразі перевіряється його причетність до скоєння інших воєнних злочинів на території Київщини. Вирішується питання про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук.

Досудове розслідування здійснюється Бучанським райуправлінням ГУ Нацполіції в Київській області, оперативний супровід – Департаментом захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України.