Вибух в будинку на Позняках: підозрювані – перший заступник голови правління Київгаз, 3 інженери і начальник служби охорони праці

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно 5 службових осіб АТ «Київгаз» за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 272 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Серед підозрюваних – перший заступник голови правління АТ «Київгаз», троє головних інженерів Управлінь експлуатації газового господарства та начальник служби охорони праці.

Розслідуванням встановлено, що вибух газу у житловому будинку на Позняках 21 червня 2020 року стався через порушення службовими особами АТ «Київгаз» вимог ряду нормативно-правових актів та призвів до обвалу конструкцій десятиповерхового будинку. Йдеться про порушення «Правил безпеки систем газопостачання» та «Кодексу газорозподільних систем» в частині встановлення технологічної перемички (байпасу) у внутрішньобудинковий газопровід замість знятого лічильника газу.

Внаслідок вибуху п’ятеро людей загинуло, троє – травмовано. Крім того, через втрату житла мешканцям будинку завдано понад 53 млн грн матеріальної шкоди. Це підтверджується висновками проведених експертиз.

Наразі цим особам оголошено про завершення слідства та відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Досудове розслідування здійснювалося Слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в м. Києві за оперативного супроводження Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції України.