Виконання судового рішення певною мірою залежить від якості його написання: Суддя ВП ВС Олександр Золотніков

Суддя Великої Палати Верховного Суду Олександр Золотніков взяв участь в експертному обговоренні «Між людиною та владою: еволюція адміністративної юстиції», організованого П’ятим апеляційним адміністративним судом з нагоди Днів адміністративної юстиції.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Доповідач зазначив, що тема виконання судових рішень є дуже болючою і що досить велика кількість справ перебуває на розгляді в Європейському суді з прав людини.

На думку судді, виконання судового рішення певною мірою залежить від якості його написання. Олександр Золотніков зауважив, що далеко не всі рішення (особливо їхня резолютивна частина) виписані таким чином, що їх дійсно можна виконати в повному обсязі. Доповідач навів як приклад ситуацію, коли за результатами розгляду справи ухвалюється рішення про визнання протиправними дій Пенсійного фонду України та зобов’язання провести перерахунок пенсії, проте суб’єкт владних повноважень здійснює такий перерахунок без відповідних виплат. Очевидно, що в такому разі фізичній особі необхідно знову звертатися до суду.

Олександр Золотніков зауважив, що суди не завжди встановлюють судовий контроль за виконанням судового рішення, і це також проблема. На його переконання, така ситуація складається через велику навантаженість на суддів адміністративної юрисдикції.