Виконувач обов’язків Голови ВРП Олексій Маловацький проінформував щодо дій Вищої ради правосуддя: відео

Виконувач обов’язків Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький взяв участь у Консультативній ради голів судів при Вищій раді правосуддя, присвяченого обговоренню актуальних питань діяльності судів та реформування законодавства про судоустрій і статус суддів.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

«Наразі ВРП вже провела чотири робочі зустрічі з суб’єктами формування Конкурсної комісії з обрання членів ВККСУ. Однак, на жаль, залишаються труднощі в організації процесу роботи з боку іноземних представників. Адже для повноцінної роботи Комісії необхідно вирішити низку практичних питань, а саме: щодо збереження документів, забезпечення інтернетзв’язку, розміщення, нерозголошення конфіденційної інформації тощо», – сказав в. о. Голови ВРП.

За словами Олексія Маловацького, Рада зі свого боку вживає всіх можливих заходів задля вирішення цих проблем та якнайшвидшого початку роботи Конкурсної комісії. «Зокрема, з метою забезпечення належної організації її діяльності ВРП звернулась до компетентних органів щодо компенсації витрат членам Конкурсної комісії за рахунок коштів Державного бюджету України, а також щодо надання необхідного додаткового приміщення для розміщення. Також будуть виділені додаткові помічники з працівників ВРП, які мають відповідний рівень знань іноземної мови», – зазначив Олексій Маловацький.

В. о. Голови ВРП звернув увагу, що Етична рада має працювати таким чином, щоб не зупинити діяльність ключового органу судової влади – Вищої ради правосуддя, як це передбачено чинним законодавством.

«Незважаючи на те, що ВРП була вимушена зупинити дисциплінарну функцію, існує велика кількість питань, які мають бути розглянуті. Зокрема, фінансування, втручання в професійну діяльність суддів, а також кадрові питання стосовно відставки, переведення суддів тощо» – повідомив він.