Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури — це квазісудовий орган: Голова ВКДКА Сергій Вилков

Українська адвокатура точно може пишатися своїм статусом незалежної інституції.

Про це повідомив Сергій Вилков, Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в інтерв’ю Закон і Бізнес.

Головою ВКДКА мене обрали 15.02.2019. Тобто я вже пройшов екватор на цій посаді. Я не прийшов у організацію, яку тільки потрібно було піднімати, вона вже працювала. Потрібно було тільки підсилити, удосконалити певні моменти, які були вже на часі. Оскільки в нас проходила та дотепер триває судова реформа, зокрема, був створений новий Верховний Суд, я звернув увагу на те, що судова практика в будь-яких категоріях справ дуже швидко змінюється. Навіть форма судових рішень змінилась.

Тому найперше, що потрібно було зробити, — це змінити й форму рішень ВКДКА. Поступово ми це зробили — у відповідних пунктах. Удосконалили цю форму, і тепер вона є сталою. Бо маємо йти в ногу з тими правилами, які нині існують у судовій системі. Адже ВКДКА — це квазісудовий орган.

По-друге, була потреба скласти коментар до Правил адвокатської етики. Ми зараз над цим працюємо, але зробити ідеальний чи навіть наближений до ідеального, якісний продукт — не так легко та швидко. Працюючи над коментарем, хочемо вкласти в нього не просто чиєсь бачення. Прагнемо зробити коментар з посиланнями на прийняті рішення й узагальнення, а також рішення Ради адвокатів України, відповідних судових органів. Для адвоката це має стати не книжкою, що просто стоїть на полиці, а робочим щоденником, який підкаже, як діяти в тій чи іншій ситуації.