Вища школа адвокатури провела спільний захід з Міжнародною асоціацією адвокатів на тему судового захисту

У Вищій школі адвокатури НААУ відбувся онлайн семінар з міжнародного кримінального права, лекторами якого виступили провідні експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Відкриваючи захід, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій подякував Міжнародній асоціації адвокатів IBA за організацію спільно з НААУ цього семінару, який присвячений наданню адвокатам необхідних інструментів і знань в міжнародному праві, що пов’язане із жорстокими злочинами.

Він наголосив, що російське вторгнення в Україну, безсумнівно, є явним порушенням Статуту ООН і злочином агресії, який є незаконним згідно з міжнародним правом.

«Правові товариства світу повинні співпрацювати, щоб забезпечити ефективне, неупереджене правосуддя за злочини, скоєні в Україні», – підкреслив Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ, РАУ додав, що Женевські конвенції та Додаткові протоколи до них вимагають, щоб будь-які військовополонені, які постали перед судом, мали право на справедливий суд, і закликав адвокатів до неупередженості у цих кримінальних справах.

«Ми всі розуміємо, що захист у кримінальних справах може бути важким. Але уявіть собі, як важко буде захищати людей, звинувачених у військових злочинах в Україні. Ці справи будуть надзвичайно складними, однак згідно Конституції України кожна людина має право на захист», – зазначив він.

Виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів IBA Марк Елліс відзначив роль керівництва НААУ у системній та безперервній діяльності Національної асоціації адвокатів України під час воєнного стану та висловив підтримку українським колегам.

Також під час заходу Марк Елліс здійснив огляд підходів до захисту осіб, звинувачених у воєнних злочинах та інших порушеннях міжнародного права. Він працював на посаді юрисконсульта Незалежної міжнародної комісії по Косову і брав активну участь у Вищому трибуналі по Іраку та надзвичайних палатах у судах Камбоджі. Він є членом Консультативної групи ООН з питань, що стосуються захисту в Механізмі міжнародних кримінальних трибуналів.

Спікерами семінару виступили відомі експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді: Керолайн Бюйсман, Девід Хупер, Пітер Робінсон, Кірсті Сазерленд, Наталі фон Вістінгхаузен.

У заході також взяв участь Директор ВША Савва Кузьменко.