Вищий антикорупційний суд утретє не зміг обрати запобіжного заходу голові АМКУ Павлу Кириленку

Вищий антикорупційний суд утретє не обрав запобіжного заходу голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 56 млн грн та недостовірному декларуванні.

Про це повідомляє Суспільне.

Засідання ВАКС розпочалося з вимоги, аби суддя дозволив знімати слухання на відеокамери і транслювати суд. Прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентина Гребенюк клопотала, щоб засідання було з відео. За її словами, часто журналісти плутають факти, бо немає можливості переглянути відео й уточнити деталі.

Кириленко та його адвокат наполягали, щоб засідання було без відеофіксації. Суддя їхню позицію спочатку підтримав. Утім, наприкінці засідання він таки дозволив відеозйомку.

Далі на засіданні заслухали представника сторони обвинувачення. Прокурор Валентина Гребенюк розповіла про майно підозрюваного. Зокрема, квартири при купівлі оглядала дружина Алла Кириленко, а записували їх на родичів. За словами прокурорки, у Павла Кириленка може бути інше майно, записане на третіх осіб, зараз їх шукають. Згодом суд заслухає свідка.

Запобіжного заходу для Павла Кириленка суд знову не обрав. Цього разу через те, що адвокат підозрюваного поспішав на інше засідання. Суд перенесли.

Кримінально-процесуальний кодекс передбачає обрання запобіжного заходу у 72-годинний термін, нагадала прокурор. Вона припускає, що затримка у справі очільника АМКУ може бути пов’язана із завантаженістю слідчого судді.

Прокурор САП додала, що закінчено дослідження доказів сторони обвинувачення на обґрунтування клопотання про застосування запобіжного заходу. Після дослідження доказів сторони захисту, будуть виступи в дебатах щодо цього клопотання. Там прокуратура підсумує подані раніше докази та узагальнить інформацію в цій справі.

На засіданні 15 серпня прокурори просили суд відправити Кириленка під варту з можливістю застави у 120 млн гривень.

На сьогодні, за словами представниці САП, позиція сторони звинувачення не змінилися. Прокуратура наполягає на взятті підозрюваного під варту з альтернативою застави на суму 121 мільйон 120 тисяч гривень.

“Це майже удвічі більше, ніж сума майна, набуття якої інкримінується кримінальним провадженням”, — зауважила Валентина Гребенюк.

Павло Кириленко повідомив, що продовжує виконувати обов’язки голови Антимонопольного комітету. На час слідства його не відсторонювали від роботи.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.