З 1 лютого адвокати, які не сплатили щорічні внески, не матимуть можливості генерувати електронні ордери

31 січня 2023 року спливає строк сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

З 1 лютого 2023 року адвокати, які не сплатили щорічні внески, не матимуть можливості генерувати електронні ордери в Особистому кабінеті адвоката.

Так, згідно із рішенням Ради адвокатів України№147, доступ до Особистого кабінету надаватиметься адвокатам, які не мають заборгованості зі сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Окрім генерації електронних ордерів, адвокати із заборгованістю зі сплати щорічних внесків не матимуть можливості у Особистому кабінеті редагувати дані щодо своєї діяльності, користуватися сервісом E-post та брати участь у відеоконференціях, синхронізуючись з особистим кабінетом Електронного суду.

Рада адвокатів України затвердила розмірщорічних внесків на 2023 рік на рівні прожиткового мінімуму, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 № 2710-IX складає на 1 січня 2023 року – 2684 гривні.

Адвокати мають сплатити до 31 січня 2023 року 70% цієї суми – на рахунок Ради адвокатів регіону і 30% внеску – на рахунок Національної асоціації адвокатів України.

Зазначимо, що РАУ надала можливість адвокатам сплатити щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування через Особистий кабінет на сайті НААУ.

Щоб самостійно генерувати квитанцію на онлайн оплату щорічного внеску необхідно:

  • 1. Зайти в свій обліковий запис адвоката в Особистому кабінеті на сайті НААУ
  • 2. В окремому розділі «Внески» згенерувати необхідну квитанцію
  • 3. Скориставшись онлайн-системами платежів Portmone та LiqPay, сплатити внесок.

Також щорічні внески можна сплатити в базі даних Єдиного реєстру адвокатів України, перейшовши за посиланням та скориставшись пошуковою формою.