За іронією долі, саме TIU Canada виступила спонсором Українського дому в Давосі, де президент Зеленський пообіцяв захист кожному іноземному інвестору: в результаті інвестори йдуть з України

Досить дивна політична тенденція спостерігається останнім часом у Києві та по всій Україні. Прапори Європейського Союзу були вивішені на багатьох державних будівлях та державних установах під приводом для прискорення підписання Угоди про асоціацію та безвізового режиму, що вже сталося. Водночас відсутність логіки у такій “проєвропейській політиці”, зміна курсу українських урядів за останні роки, часом на 360 градусів, нікого не бентежить у цій східноєвропейській країні. Заміна понять стала нормальним правилом політики.

Про це повідомляється в аналітичний статті Anna Leonhard в The Brussels Times.

Хоча одне залишається незмінним – іноземні інвестори, які, здається, є втіленням європейської ідеї, пережили в Україні за часів Януковича та Порошенка так само важкі часи, як зараз під час Зеленського. Жменька європейських інвесторів, які намагаються потрапити в Україну, особливо на аграрному ринку, змушені покинути її. Можна згадати випадок TIU, канадської компанії, яка виробляє зелену енергію. Керівництво TIU Canada інвестувало в Україну понад 65 мільйонів доларів, будуючи чотири електростанції, що працюють на сонячних батареях, до того, як воно стало жертвою рейдерської атаки.

За іронією долі, саме TIU Canada виступила спонсором Українського дому в Давосі, де президент Зеленський пообіцяв захист кожному іноземному інвестору. Тим часом кульмінацією кроку уряду щодо введення масових обмежень для бізнесу стала податкова реформа, яку український парламент готується прийняти.

Якщо буде прийнято законопроект, який був поданий до парламенту минулого тижня, сукупне оподаткування підприємств може бути найвищим у світі. Це нелогічно в країні, яка захищає свою територію від Росії, бореться і просить Німеччину та США про політичну, фінансову та економічну підтримку, а також про зброю. Зрештою, таке непродумане оподаткування лише спорожнить казну, яка зіграє на руку Росії. Чи розуміють це в Україні ті, хто звертається за допомогою до Заходу?